Tatuaże mam.


 Hej mam tatuaże , mam trzy dziary na ciele . W tym poście dowiesz wszystko na temat tatuaży . Opowiem Ci czy to boli , ile dni lub tygodnie goją się tatuaże oraz jak je pielęgnować. 

Żeby zrobić sobie trwały tatuaż na ciele to musisz wiedzieć , że to musi być przemyślana sprawa , nie może być to decyzja nagła , ani spontaniczna. Musi być to decyzja przemyślana , to posiada tatuaży trzeba dojrzeć , ponieważ decydujesz się na coś co zostanie z tobą na zawsze. 

Ja zawsze mówiłam , że nie chce mieć tatuażu bo to oszpeca ciało . Po dłuższym namyśle zdecydowałam się na tatuaż. Moje tatuaże są przemyślane oraz mają dla mnie znaczenie. Każdy coś znaczy i oznacza dla mnie coś bardzo istotnego. 


Zanim zrobiły sobie dziarę , musimy oczywiście wymyślać projekt . Jeśli chodzi o mnie to sama wymyśliłam projekty , z których jestem mega zadowolona, oczywiście moja tatuatorka również. 

Czy to boli? Nie będę kłamać , niestety odczuwa się ból podczas robienia tatuażu. Są miejsca gdzie ból jest ogromny oraz są miejsca , gdzie ból jest mniejszy. Ja mimo , że jestem mało odporna na wszelakie bóle to ból podczas tatuowania wytrzymałam.

Jeśli już wykonamy dziarę musimy wiedzieć jak go pielęgnować oraz jak długo będzie się on goił. 

Nasza dziara będzie goiła ok 3 lub 4 tygodni . Gojenie naszego tatuażu zależy od tego jak będziemy go chronić oraz pielęgnować. 

Po zrobieniu tatuaży nasza skóra będzie czerwona oraz spuchnięta , oczywiście nie ma czym martwić ponieważ to normalna reakcja . Każda rana na skórze ma podobne objawy, czyli jest czerwona oraz spuchnięta. 

Do smarowania gojenia proponuje wazelinę kosmetyczną oraz można smarować kremem alantan plus. Alantan jest bardzo dobry ponieważ jest na bazie antybiotyki oraz można go kupić bez recepty. Ten kosmetyk przyspiesza goje jenie się  naszej rany ( tu możesz o niej przeczytać

Do zabezpieczenia naszego tatuażu używamy zwykłej foli kuchennej.Proponuje owijać miejsce jak najmniej , ponieważ to miejsce , gdzie zrobiliśmy sobie tatuaż musi mieć dostęp do powietrza , aby szybko się zagoiło. 

Po zagojeniu się tatuażu proponuje używam kremu reprintic . Ten krem powoduje , że nasz tatuaż jest wyrazisty i nie blednie. 

Przy moim pierwszym tatuażu strasznie panikowała, i za każdym razem jak coś się działo denerwowałam się , że coś jest nie tak . Przy kolejnych już nie panikowałam , ponieważ już wiedziałam co i jak. 

Moje tatuaże :

A to mój pierwszy tatuaż. Jego znaczenie jest bardzo proste . Ten tatuaż oznacza miłość do zwierząt. A to mój 2 tatuaż , oznacza on miłość do straży pożarnej. 
A to mój trzeci tatuaż i chyba nie ostatni :P Jest to sowa , czemu sowa , bo uwielbiam sowy , kolekcjonuje wszystko co związane ze sowami. 

Taka ciekawostka : mówią że im bardziej widoczny tatuaż dana osoba jest bardzo otwarta i odważna , a jeśli tatuaż jest w mało widocznym miejscu dana osoba jest skryta i nieśmiała. Ta teoria u mnie się nie sprawdza , ponieważ jest osobą bardzo skrytą a sowa jest na widocznym miejscu. 

Te wszystkie tatuaże zrobiła moja ukochana siostra , zapraszam do niej :
I wiele więcej : klik klik klik oraz jej 2 profil : klik klik klik .

I wy co myślicie o tatuażach???

5 komentarzy:

 1. Mnie się podobają takie delikatne tatuaże.

  Uroczy psiak :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy tatuaż. Właśnie słyszałam, ze tatuaż raczej powinien coś oznaczać dla tatuowanej osoby. Nie trudno sie z tym zgodzić, wszak to raczej dzieło na całe życie, a nie jak zmiana fryzury.

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę gratuluję odwagi. Ja niestety nie dałabym rady. Ale twój tatuaż jest super.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tatuaż wygląda ładnie, ale raczej będziesz tego żałować. Za jakieś 40 lat nie będzie to już miało kształtu sowy. Ale to twoja decyzja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nie lubię tatuaży. Okropnie bałabym się go zrobić i obawiam się, że szybko by mi się znudził.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © BLOG Z RECENZJAMI. , Blogger