Nie boję się ciemności.

 Kupując książkę mojej ulubionej blogerki pt. ,, Nie boję się  ciemności ” nie wiedziałam, że tak zmieni mój pogląd na pewne sprawy. W trakcie czytania już zauważyłam, że to nie jest zwykła książka, ale że posiada jakąś historię, magię i w jakiś sposób zmieni moje życie. Nie umiem pisać recenzji książek, więc moje refleksje na ten temat będą nie co inne. Czytając, zauważyłam, że łączy mnie z Kasią wiele wspólnego, że przeżyłyśmy, choć inne sytuacje, ale jednak troszkę w jakimś sensie podobne…. takie bratnie dusze. Kasia miała problem z akceptacją innych ludzi. Mnie też nie akceptowano. Kasia kocha muzykę, jest ona częścią jej życia. Dla mnie też muzyka jest ważna. Kiedy mam zły nastrój słucham muzyki i to ona poprawia mi humor. Słuchając odpływam i marzę. Obie kochamy zwierzęta, dbamy o nie i dokarmiamy. Mamy podobny styl, podobają nam się podobne dodatki, ubrania itp. Kasia kocha las i motyw lisi. Ja też kocham las, ale zamiast lisa wolę jednak sowę. Tak samo jak lis, sowa posiada swój urok i tajemnice. Po przeczytaniu książki i także czytając bloga Kasi mój pogląd na wiele rzeczy się zmienił. Ona tyle cierpi, a ja mimo, że jestem zdrowa, boje się panicznie dentysty. To jest moja największa zmora. Zmieniłam stosunek do bloga, sztuki czy muzyki. Postanowiłam, że coś zmienię, inspirując się na Kasi. Bo to ona jest dla mnie wzorem. Zmienił mi się również stosunek do życia i oczywiście małymi krokami będę dążyć do celów, jakie sobie postawiłam.


8 komentarzy:

 1. Nie znam tej blogerki ale widzie że dużo Was łączy. Super że masz kogoś kto pomógł ci zmienić siebie i popatrzeć w inny sposób na świat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takich książek powinno być jak najwięcej!

  OdpowiedzUsuń
 3. nie słyszałam o tej książce, ale skoro tak wpłynęła na Twoje życie to musi być ciekawa :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiedziałam o tej książce. Wygląda na naprawdę interesującą. Będę musiała sie za nią zabrać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam zupełnie tej książki, ale fajnie że dzięki komuś spojrzałaś inaczej na świat.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam jeszcze o tej książce. W pierwszym momencie myślałam, że to książka dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudownie jest znaleźć inspirację, by poprzez nią coś zmienić, niestety nie znam tej blogerki, jednakże super że dzieki niej inaczej można patrzeć na wszystko wokoło

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam tej książki, ale nie ukrywam, że mnie zaciekawiła. Warto wciąż się doskonalić.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Skucińska ART , Blogger