Bądź eco , zamień plastykowe słonki na szklane lub metalowe.

Co raz częściej mówią o tym aby nie używać słomek plastikowych. I mają rację. Takie słomki są zagrożeniem dla naszego zdrowia oraz świata. Nie wiem czy wiecie ale przedmioty plastikowe stanowią ok. 70 % odpadów morskich. Te odpady wchłaniają się np. w sól który jemy . W 2021 r. z pułek sklepowych ma zniknąć naczynia plastikowe w tym słomki. 

O to kilka powodów , na których warto zamienić plastikowe słomki na metalowe lub szklane. 
Po pierwsze słomki plastikowe są rakotwórcze , po drugie takie słomki nie nadają się do recyclingu .Po trzecie tworzywa sztuczne rozkładają się bardzo długo . Kolejnym powodem aby zrezygnować z tych słomek jest to , że za kilka lat będzie więcej plastiku , niż np. ryb. Kolejną sprawą jest to , że taka słomka jest niebezpieczna dla naszego zdrowia. 

Najlepiej zainwestować w słomkę wielokrotnego użytku, która jest zrobiona z metalu lub szkła. Takie słomki są bardzo ekologiczne. 
Takie słomki znajdziemy w sklepie pajlo.pl   . W tym sklepie znajdziemy wiele ciekawych słomek i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. 

Słomki metalowe  nie wpływają na smak , są ekologiczne i bezpieczne dla naszego zdrowia. Można myć i używać kolejny raz. Słomki szklane   są wykonane z szkła borokrzemowego . Jest odporny na temperaturę . Produkt ekologiczny i bezpieczny dla zdrowia . Słomka składana metalowe , jest to fajna sprawa bo można ją włożyć do kieszeni i mieć ją zawsze pod ręką. Wykonana ze stali nierdzewnej i silikonu medycznego. 


Znajdziemy na pewno słomki metalowe .Takie słomki nie wpływają na smak napoju , Są starannie wykonane oraz można je być i dalej używać . Najważniejszą cechą to to , że są ekologiczne oraz biezpieczne dla naszego zdrowia.
10 komentarzy:

 1. Wow! Nie wpadłybysmy na to! Mamy kilka słomek metalowych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto zadbać o środowisko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie musisz mnie dłużej namawiać. Akurat szukałam metalowych i szklanych słomek. Dzięki za polecenie. Będę miała na to oko. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie ostatnimi czasy bardzo głośno jest o tych plastikowych słomkach by je zamienić na metalowe :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszy mnie powrót do szklanych akcesoriów, które można wielokrotnie używać i nie szkodzą środowisku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o słomkach szklanych, ale nie metalowych. Ale u mnie jakoś nie znajdą zastosowania. My w ogóle nie korzystamy ze słomek, ale warto wiedzieć ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio bardzo często widuję te słomki na insta i na blogach

  OdpowiedzUsuń
 8. Od dawna sięgam po drewniane, papierowe lub metalowe słomki. W ten sposób dbamy o ekologię, ale także o domowy budżet.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mni enie przekonują te metalowe jesli chodzi o higienię. Na pewno da się je tak wyczyścić?

  OdpowiedzUsuń
 10. I bardzo dobrze, naprawdę jestem za tym, aby wycofać plastikowe słomki :)

  OdpowiedzUsuń